Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Adana Çıkışlı Doğu Karadeniz & Batum Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Yeşil ve Mavinin Aşkına Tanıklık Edin
Tarihler
Gezilecek Yerler
Trabzon, Rize, Batum, Giresun, Ordu, Samsun
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
5 Gece / 6 Gün
Konaklama
Uzungöl , Ayder, Çayeli, Kulakkaya, Samsun'da 4*5* Butik Otellerde Konaklama
Ulaşım
Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

KAÇKARLARIN GÖLGESİNDE

 DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM 

5 GECE/6 GÜN 

EKSTRA MİNİBÜS & YAYLA ÜCRETİ YOK 

MAÇKA - SÜMELA MANASTIRI- BATUM -  TRABZON - SÜRMENE - RİZE - AYDER - ZİLKALE - UZUNGÖL - KULAKKAYASI YAYLASI - KUZALAN ŞELALESİ - MAVİ GÖL GİRESUN - ORDU - ÜNYE - FATSA - SAMSUN - AMASYA

31 TEMMUZ – 6 AĞUSTOS 2020 

14-20 AĞUSTOS 2020 

28 AĞUSTOS -04 EYLÜL 2020 

4-10 EYLÜL 2020

 

 

1. Gün: Adana - Niğde - Kayseri - Trabzon

Uğur Mumcu Meydanı/ Tren Garı önünde 17.30 da buluşma ve 18.00 da Adana’dan ayrılıp Niğde – Kayseri – Sivas – Gümüşhane yol üzeri Maçka’ya gidiyoruz.


2. Gün: Zigana - Maçka- Sümela Manastırı - Of - Çaykara - Uzungöl

Günün ilk ışıkları ile bir zamanlar Türkiye’nin en uzun geçidi sayılan Zigana’dan Karadeniz Rüyasına başlıyoruz. Hamsi Köy ve Zigana Yaylalarının eşsiz manzarası ile Maçka’ya geliyoruz. Maçka’da  kahvaltımızı aldıktan sonra Coşan Dere boyunca ilerleyip Altındere Milli Parkı’nda bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırına çıkıyoruz. Manastır gezimiz esnasında Meryam Ana Kilisesini ve yeni düzenlenen birçok alanı gezme şansınız olacaktır. Gezimiz sonrası tekrar minibüslerimiz ile aşağı ineceğiz. Otobüsümüze binip Yomra - Arsin - Araklı yol güzergâhından Sürmene’ye geçiyoruz. Burada dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarının tanıtımını dinledikten sonra dileyen misafirler alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında Of - Çaykara yol güzergâhından 1090m. Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Ekstra öğle yemeği (Tereyağda Alabalık Önerimizdir) ve yürüyüş için serbest zaman sonrası konaklayacağımız 4* Golden Inn Otele hareket. Otelde akşam yemeği sonrası geceleme.


3. Gün: Çamlıhemşin - Fırtına Deresi - Zilkale - Şenyuva - Palovit Şelalesi

Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımıza Arhavi Ardeşen istikametinden Fırtına Deresi boyunca Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Tmisvat Köprüsünün yanında kısa bir mola vereceğiz bu esnada dileyen misafirlerimiz Fırtına Deresi üzerinde gerilen halatlar üzerinde kurulan ve düzenek ile gerçekleştirilen Zipline aktivitesini deneyebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binip Zilkale - Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Karadeniz ahşap ve taş işçiliğinin en güzel örneklerinden Hemşin konaklarını görebileceğimiz rotamız  Zil Kale’ye kadar unutamayacağınız manzaralar eşliğinde devam edecektir. Trabzon İmp. Döneminin ihtişamlı yapısı olan ve Osmanlı tarafından alındıktan sonra Kale - i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi gezdikten sonra Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Güzelliği ile büyüleneceğiniz şelale gezisi sonrası dizilere de mekân olan Şenyuva Köyünün sembolü Çinçiva Köprüsünde vereceğimiz mola sonrasında Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon Düzlüğü, Ahşap Yayla Evleri ve Yöresel Pazarları ile geçireceğimiz serbest zaman sonrası Ayder'deki Butik Yayla Otelimiz de akşam yemeği sonrası  Tulum Eğlencesi…


4. Gün: Sarp Sınır Kapısı - Batum - Mor Plaj - Medea Heykeli - Rize Bezi Atölyesi

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Batum Turu için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sarp Kapısına varış ve geçiş işlemlerimiz sonrasında Gürcistan’ın yükselen değeri Batum’u gezmeye başlıyoruz. Öncelikle yol üzerinde Gonio (Apsaros) Kalesi, St. Andrew Anıtını görüyor ve Çoruh nehri’nin üzerinden geçiyoruz. Sahil yolunu takip ederek mimari farklılıkları izleyerek Türk sokağının bulunduğu mevkii de aracımızdan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek yürüyüşümüz esnasında Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Ermeni Katolik Kilisesi, Orta Camii, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Poseidon Heykeli gibi noktaları görerek Mor Plaja geçiyoruz. Mor plajda dileyen misafirlerimiz yemeklerini yiyebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezilerine devam edebilirler. (Haçapuri ve Armut suyunun tadına bakabilirsiniz). Mitolojik heykellerle süslü parklarla çevrili plaj çevresinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum’da ayrılmak üzere sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Geçiş işlemleri yapıldıktan sonra Rize’de bulunan Tekpa Rize Bezi Atölyesine gidiyoruz. Alışveriş sonrası Çayeli’nde bulunan otelime geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

ÖNEMLİ NOT: Yaşanan pandemi nedeni ile Batum turunun gerçekleşmemesi durumunda onun yerine alternatif olarak Borçka Karagöl Turu düzenlenecektir.


5. Gün: Trabzon Atatürk Köşkü - Akçaabat - Vakfıkebir - Çay Fabrikası- Kulakkaya Yaylası

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’da panoramik şehir turumuzu takiben 19. yüzyıl başlarında Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin esnasında gümüş - telkari ve kazaziye gibi göz kamaştıran yöresel el işlemeciliği ürünleri hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesinde alışveriş molası sonrasında Akçaabat’a hareket. Akçaabat’ta extra olarak alacağımız Köfte menü öğle yemeğimizin ardından yola devam ediyoruz. Yol güzergâhı üzerinde yöresel ürünlerin alışverişini de yapabileceğiniz Ekmeği ile ünlü Vakfıkebir’de ekmek tadımı yapıp Tirebolu’ya çay fabrikasına geçiyoruz. Çay’ın üretimini dinledikten sonra alışverişimiz yapıp Karadeniz'in en kadim ve en güzel şehirlerinden biri olan Giresun'un 1650 metre yükseklikteki Kulakkaya Yaylasında yer alan Zifin Otel’e doğru yola çıkıyoruz. Bulutların arasından geçerek harika yol manzaraları görerek varacağımız yaylada odalarımıza yerleşme ve yayla yürüyüşü sonrasında akşam yemeğimizi aldıktan sonra geceleme.


6. Gün: Kuzalan Şelalesi - Mavigöl - Ordu Boztepe - Yason Kilisesi - Samsun

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket. Yol güzergahı üzerinde Kuzalan tabiat parkının içerisinde bulunan muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz Kuzalan Şelalesinde kısa bir mola verdikten sonra Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olan Dereliler tarafından Sodalı Göl olarak da anılan, başta turkuaz rengi, daha sonrada akarken oluşturduğu rengarenk illüzyonları ile Mavi Göl’ü görüp yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sırasında Bulancak-Piraziz Ordu sahil yolu hattı boyunca muhteşem manzaralar görerek Ordu’ya varıyoruz.   Ordu’da, Teleferik ile mükemmel bir manzaraya sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu manzarasına karşı kahve keyfi yapabilirsiniz. İlgilenen misafirlerimiz yamaç paraşütü yapabilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından muhteşem manzarası ile Perşembe sahil hattını geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise bulunan tek yarımada olan Yason Burnunda kısa bir mola verip Yason Kilisesinin hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Samsun’da bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: Bandırma Vapuru - Atatürk Heykeli - Amasya

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli görülecek yerler arasında. Samsun merkezde vereceğimiz kısa zaman sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz Şehzadeler şehri Amasya’da1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Çorum yol güzergâhından Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yozgat – Kayseri – Niğde yol güzergâhını kullanarak Adana’ya varış ve turumuzun sonu bir başka turda görüşmek dileğiyle…


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

ÖNEMLİ NOT !!! TUR TARİHİNDE BATUM GİRİŞLERİNDE SIKINTI OLUR İSE ALTERNATİF OLARAK BORÇKA - KARAGÖL GEZİSİ YAPILACAKTIR.

Adana Çıkışlı Doğu Karadeniz & Batum Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..