Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Uçaklı D.Karadeniz - Yaylalar

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
2350.00 TL
Açılama
KAÇKARLARIN GÖLGESİNDE
Tarihler
16 Ağustos
Gezilecek Yerler
TRABZON - ÇAYELİ - ŞENYUVA KÖYÜ - ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ - KAMİLET VADİSİ - MENÇUNA ŞELALESİ - AYDER - UZUNGÖL
Kalkış Noktaları
Adana H.L.
Geceleme
4 gece - 5 gün
Konaklama
1 Gece Çeyeli - 2 Gece Ayder - 1 Gece Uzungöl
Ulaşım
Pegasus Havayolu

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE UÇAKLI

DOĞU KARADENİZ VE YAYLALAR

TRABZON - ÇAYELİ  - ŞENYUVA KÖ YÜ - ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ 

KAMİLET VADİSİ - MENÇUNA ŞELALESİ -  AYDER - RİZE - UZUNGÖL

16-20 Ağustos 2021 (Tek Tarih)

1. Gün: ADANA – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA MÜZESİ

Saat 11:00 de Adana Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşmamızın ardından, bilet ve bagaj işlemlerimizi yaptırarak, Pegasus Hava Yollarının 13:10 tarifeli seferi ile Trabzon’a hareket. Yaklaşık 1 saat 15 Dk yolculuğumuz sonrasında varacağımız Trabzon’da bizi bekleyen aracımıza yerleşipTrabzon şehir merkezine hareket ediyoruz. Karadeniz’in en renkli kentlerinden birisi olan Trabzon şehir merkezinde p19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı tarihi köşke varış. Atatürk Köşkü gezimizin ardından, Ayasofya Müzesi’ne hareket ediyoruz. 1. Manuel Komnenos zamanında (1238–1263) inşa edilen ve günümüzde de müze olarak kullanılmakta olan Ayasofya Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra gümüş – telkari ve kazaziye gibi göz kamaştıran yöresel el işlemeciliği ürünleri hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesine gidiyoruz. Geziler sonrasıkonaklama yapacağımız otelimize varış ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve sonrasında dinlenme.


2. Gün: ARHAVİ – MENÇUNA ŞELALESİ – KAMİLET VADİSİ – AYDER - FIRTINA DERESİ

Sabah otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltımız sonrasında Arhavi’ye hareket ediyoruz. Muhteşem güzellikteki  Mençuna Şelalesi turumuza başlıyoruz. Şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir örneği olan iki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan Çifte Köprü’de fotoğraf molası vererek , Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. İsteyen konuklarımız burada, Çay Bahçeleri’nde oturabilir, dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek çaylarını keyifle yudumlayabilirler. Ayrıca, Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa  yürüyüşler yapabilirler. İsteyen misafirlerimiz ile patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. Suyun sesi ve oluşan su serpintisi büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Suyun indiği noktada, isteyen misafirlerimiz yüzebilirler. (yüzmek isteyenler yanınına mayo ve havlu almayı unutmasın) Yemyeşil ormanların içerisinde, yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Doğu Karadeniz’in  bu en güzel şelalelisine  veda ederek, tekrar  Arhavi’ye dönüyor ve Karadeniz’in en güzel vadilerinden bir tanesi konumunda olan Fırtına Vadisi’ne geçiyoruz. Fırtına deresi boyunca devam ederek Tmisvat Köprüsü nü görüyor, sonrasında Çay Bahçelerinin arasından geçerek Çamlıhemşin’e varıyoruz. Ayder yaylasında bulunan otelimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeğine kadar yaylada gezintilerini ve alışverişlerini yapabilirler. Konaklama Ayder yaylasındaki otelimizde.


3. Gün: ZİLKALE – PALOVİT- ÇİNÇİVA – ÇAT YAYLASI – GELİN TÜLÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Minibüslerimize binerek Zilkale, Palovit Şelalesi  turumuza başlıyoruz. Bu turumuz esnasında öncelikle 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan, Zil kalesi gezintimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Çat Yayla Köyüne gidiyoruz. Çat deresinin hemen yanında bulunan alanda mola vererek çaylarımızı kahvelerimizi içiyoruz. Burada geçireceğimiz zaman sonrasında Kaçkar dağlarının muhteşem görselliğindeki eteklerinde bulunan tablo gibi bir yayla olan Elevit Yaylasına geçiyoruz. Gelenleri “Rakım:1800, Nüfus: Belirsiz” diye karşılayan, yazları da her daim şen olan bir yayla. Burada vereceğimiz serbest zamanda yaylacılarla sohbet edebilir, turumuzun en güzel fotoğraflarını burada çekebilir ve Horona eşlik edebilirsiniz. Serbest zamanımız sonrasında güzel anılarımızı da yanımıza alarak dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüşümüz esnasında yolumuzu üzerinde bulunan Otantik Restaurantımıza geçiyor ve yöresel yemeklerin, Muhlama’nın tadına bakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu sırada restaurantımızın hemen yanında bulunan Çinçiva köprüsünde fotoğraflarını çekebilir. Öğle yemeğimiz sonrasında tekrar otobüsümüze binerek Ayder Yaylasına hareket. Konaklama Ayder yaylasındaki otelimizde


4. Gün: UZUNGÖL – LUSTRA – KARASTER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Rize bezi alışverişlerimizi yapacağımız fabrikaya gidiyoruz. Kısa bir tanıtım sonrasında alışverişlerimizi yaparak Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of – Çaykara yol güzergâhından 1090m. Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Lustra ve Karester Yayla Turu Minibüs ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor, Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzun Göl’e geri dönüyoruz. Göl kenarında yürüyüş için vereceğimiz serbest zaman. Geziler sonrası  konaklama yapacağımız otelimize varış ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve sonrasında dinlenme.


5. Gün: TRABZON - ADANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrasında Trabzon havalimanına hareket. Sürmene’de yöreye özgü bıçak atölyesi gezisi ve alışveriş sonrası, Havaalanına varış.  Bilet ve bagaj işlemlerimizi yaptıktan sonra Pegasus Hava Yollarının 12.15 tarifeli seferi ile Adana’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 15 dk lık uçuşumuz sonrasında turumuzun sonu ve vedalaşma


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
16 Ağustos
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
16.08.20212350.00 TL2800.00 TL 2350.00 TL0 - 2 Yaş 50.00 TL
3 - 6 Yaş 1850.00 TL
7 - 12 Yaş 2150.00 TL
Taksitler »

Uçaklı D.Karadeniz - Yaylalar Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..