Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Kars & Erzurum & Sarıkamış

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
ANKARA ÇIKIŞLI
Tarihler
Gezilecek Yerler
Kars & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Sarıkamış
Kalkış Noktaları
Ankara Tren Garı
Geceleme
3 GECE 4 GÜN
Konaklama
4* Otelde Yarım Pansiyon
Ulaşım
Doğu Ekspresi Treni +Anadolujet

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS  ANİ HARABELERİ

ÇILDIR GÖLÜ- SARIKAMIŞ-ERZURUM

 

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ – ERZURUM

 

GİDİŞ DOĞU EKSPRESİ İLE + DÖNÜŞ  ANADOLU JET İLE..

24-27 OCAK   ANKARA/KARS

(TRENLE 3 GECE 2 GECE OTEL KONAKLAMASI)

29 OCAK 2 ŞUBAT  ANKARA/KARS

(TRENLE 4 GECE 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)

28 ŞUBAT - 2 MART  ANKARA/KARS

(TRENLE 3 GECE 2 GECE OTEL KONAKLAMASI)

5-8 MART  KARS/ANKARA 

(TRENLE 3 GECE 2 GECE OTEL KONAKLAMASI)

 

1. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE ANKARA-KARS

12 Şubat Saat 16:30 ’da Ankara Eski Gar’ın önünde buluşmamızın ardından  Doğu ekspresi treninde bize özel yataklı vagonlarımıza yerleşip 31 saat sürecek tren yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu ekspresi ile ilk defa seyahat edecek olan misafirlerimizi çok heyecanlı masalsı maceralara eşlik eden bir yolculuk bekliyor. 2 kişinin konforu için tasarlanmış. 2 koltuk (yatağa dönüşen), masa, sıcak suyu olan bir lavabo, küçük bir buzdolabı (bisküvi, çikolata, meyve suyu, su ikramları) eşyalarımız için dolap ve askılar mevcut. Çarşaf ve nevresimler tertemiz gönül rahatlığıyla yatabilirsiniz. Güzergahımızda belirli noktalarda Fırat ve Aras nehirleri bize eşlik edecek (Tren güzergahımız sayfa sonunda detaylı belirtilmiştir.) 13 Şubat saat 23:55’de Kars tren garında trenden inip bizi bekleyen özel aracımızla  otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde<span style="font-size: 10.5pt; mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";="" mso-bidi-font-family:="" "times="" mso-fareast-language:="" tr;="" mso-bidi-font-weight:="" bold;"="">


2. Gün: KARS ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından ilk olarak  Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret  ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.  Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden (ekstra) oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman sonrasında Kars’a hareket panoramik Kars gezimiz sonrasında Meşhur Kars kaşarı ve balından satın almak için serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimizle Kars’ın meşhur aşık atışması ve muhteşem Kafkas gösterisini izleme imkanı…


3. Gün: KARS MERKEZ – SARIKAMIŞ – ERZURUM - ANKARA

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ve Katerina Köşkü ziyaretimizi yaptıktan sonra kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Serbest zaman sonrasında Erzurum’a hareket. Yolumuz üzerinde Çobandede Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evi'nde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han’da serbest zaman sonrası Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve check/in işlemleri sonrasında THY TK 7075 sefer sayılı uçakla saat 21.35’de Ankara’ya hareket. Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.

Kars & Erzurum & Sarıkamış Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..