Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Kuşadası-İzmir-Uşak (Bayram)

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
790.00 TL
Açılama
Kuşadası-İzmir-Uşak
Tarihler
31 Temmuz
Gezilecek Yerler
ŞİRİNCE KÖYÜ - ALAÇATI - ÇEŞME - BİRGİ KÖYÜ - ÖDEMİŞ - KULADOKYA - KARUN HAZİNELERİ EFES ANTİK KENTİ - URLA - SEFERİHİSAR - SIĞACIK - KIRKOLUK MESİRE ALANI
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
2 Gece 3 Gün
Konaklama
2 gece 4* İzmir Anemon Hotel
Ulaşım
Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

KUŞADASI-İZMİR

UŞAK 

ŞİRİNCE KÖYÜ - ALAÇATI - ÇEŞME - BİRGİ KÖYÜ - ÖDEMİŞ - KULADOKYA - KARUN HAZİNELERİ
EFES ANTİK KENTİ - URLA - SEFERİHİSAR - SIĞACIK - KIRKOLUK MESİRE ALANI 

22-25 MAYIS 2020 (RAMAZAN BAYRAMI)

31 TEMMUZ - 03 AGUSTOS  2020 (KURBAN BAYRAMI)

1. Gün: ADANA - ŞİRİNCE

Saat 18.00'da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 18.30 da Şirince'ye hareket ediyoruz. 


2. Gün: ŞİRİNCE – EFES – KUŞADASI

Sabah Şirince'ye varış ve doğayla baş başa alacağımız yöresel tatlarla zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Şirince’nin tarihi sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında yöreye özgü çeşitli meyve şaraplarından satın alabilirsiniz. Şirince’deki gezimizi tamamladıktan sonra Efes Antik Kenti’ne hareket. Roma’nın en büyük liman kentlerinden olan Efes’te; Tanrıça İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Kuretler Caddesi, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi başlıca göreceğimiz yerlerdir. Efes Antik Kent gezimizin ardından Kuşadası’na hareket. Yaklaşık 1 saat yolculuk sonrası varacağımız Kuşadası Çarşısında öğle yemeği için serbest zaman, Güvercin Ada, Scala Nova Çarşısı, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Kaleiçi Çarşısı göreceğimiz yerler arasında. Serbest zaman sonrası İzmir’e hareket.  Konaklama ve Akşam Yemeği Alsancak  4* Anemon Fuar Otelde.


3. Gün: ALAÇATI – ÇEŞME – URLA – BARBAROS KÖYÜ – SIĞACIK - İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Alaçatı’ya gidiyoruz. Manzarası bol bir yolculuk sonrasında İzmir’in gözde turizm merkezi Alaçatı'ya varış ve şirin sokaklarını gezdikten sonra buraya özgü Damla Sakızlı Türk Kahvesi ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Alaçatı'daki serbest zamanımızın ardından Çeşme’ye hareket. Burada Balıklı Villa, Çeşme Kalesi ve Çeşme Marina’yi gezip Barbaros Köyüne Hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nde Emek, Kültür ve Sanat Evini görüyoruz.   Urla Sahilde vereceğimiz fotoğraf molası ardından 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar Sığacık’a gidiyoruz. Bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra  İzmir’e hareket ediyoruz.  İzmir’de Kordon Boyu, Tarihi Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı gezilerimizin ardından Konaklama ve Akşam Yemeği Alsancak  4* Anemon Fuar Otelde.


4. Gün: ÖDEMİŞ – BİRGİ KÖYÜ – KULADUKYA – UŞAK MÜZESİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Torbalı yolu üzerinden dört bir yanından bereket saçan Küçük Menderes Havzası’na doğru olan yolculuğumuzda ilk olarak Ödemiş ilçesine ulaşıyoruz.  Bozdağların eteklerine kurulu olan Birgi Köyü’ne varıyoruz. Bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapan Birgi’de tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasında.  Birgi gezisinin sonrasında Bozdağ Mesire Alanı olan Kırkoluk Mesire alanında kısa bir mola verip  Kula’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında Kula’ya varış. İlk çağda yanık yöre olarak adlandırılan ve volkanik patlamalar sonucu oluşmuş KULADOKYA adı verilen peribacalarını gördükten sonra Uşak’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında varacağımız Uşak’ta tarihi evleri ve sokakları gördükten sonra şehir merkezinde Karun hazinesinin içerisinde bulunduğu Uşak Müzesini gezip Adana’ya hareket. Afyon - Konya – Ereğli – Pozantı yol güzergâhından Adana’ya geç saatte varış ve turumuzun sonu.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
31 Temmuz
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.07.2020790.00 TL990.00 TL 790.00 TL0 - 2 Yaş 90.00 TL
3 - 6 Yaş 590.00 TL
7 - 12 Yaş 690.00 TL
Taksitler »

Kuşadası-İzmir-Uşak (Bayram) Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..