Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Mardin & Midyat & Ş.Urfa

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
MEZOPOTAMYA’NIN OLAĞAN ÜSTÜ MANZARASI & GÜNEŞ ÜLKESİ
Tarihler
18 Haziran
Gezilecek Yerler
Mardin - Midyat - Şanlıurfa
Kalkış Noktaları
Adana (İstasyon Meydanı)
Geceleme
1 Gece / 2 Gün
Konaklama
4* Hotel
Ulaşım
Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

MARDİN - MİDYAT

GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA

MOR GABRİEL MANASTIRI – MEZOPOTAMYA OVASI

KASIMİYE MEDRESESİ - BALIKLIGÖL 

GEZİ TARİHLERİ 

28-30 MAYIS / 04-06 HAZİRAN / 11-13 HAZİRAN / 18-20 HAZİRAN

1. Gün: Cuma:.

Saat 23.30’da istasyon meydanında buluşma ve 23.45’de Gaziantep - Şanlıurfa yol güzergâhından Midyat’a hareket ediyoruz.                                                                                                                                                                                                                


2. Gün: Cumartesi

Sabah 07.00 sularında Midyat’ta bizim için özel hazırlanan özel serpme kahvaltımızı aldıktan sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına gideceğiz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün tel tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Kadim Şehir Mardin’e doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuzun ardından İlk olarak  Nusaybin Beyazsu da yöresel seçeneklerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Hercai dizisi ile son yıllarda önemli bir nokta haline gelen tarihi Dara Antik Kentine gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde detaylı bilgileri alıp resimlerimizi çektikten sonra İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Buradan ayrılıp panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Cami’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ve serbest zamanın ardından siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen saatte toplanıp 4* Yay Grand Otele geçiş yapıyoruz. Dinlenme Akşam yemeği, Canlı Müzik ve Reyhani eğlencesi Otelimizde olacaktır.


3. Gün: Pazar

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıp Mezopotamya’nın mistik havasını en iyi hissedebileceğimiz yerlerden biri olan insanlık tarihinin en önemli arkeolojik keşiflerinden biri olan, günümüzden 12bin yıl öncesine tarihlenen, bilinen yazılı tarihin doğrularını derinden sarsan,ilk hac merkezi olduğu tahmin edilen Göbeklitepe’ye götürecek. Kazılarda gün yüzüne çıkan kalıntıları rehberimizin anlatımları dahada anlamlı hale getirecek. Göbekli tepe gezimizin ardından Urfa Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük hanında vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra Adana’ya dönüş. 22:30 civarında Adanaya varış ve  Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

 


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
18 Haziran

Mardin & Midyat & Ş.Urfa Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..