Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Ankara'dan Doğu Ekspresi ile KARS TURU

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
12900.00 TL
Açılama
ANKARA ÇIKIŞLI
Tarihler
17 Ocak
Gezilecek Yerler
Kars & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Sarıkamış
Kalkış Noktaları
Ankara Esenboğa Havalimanı
Geceleme
4 GECE - 5 GÜN
Konaklama
THE KARS PARK HOTEL
Ulaşım
Anadolujet + Turistik Doğu Ekspresi

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS - ANİ HARABELERİ

ÇILDIR GÖLÜ- SARIKAMIŞ  

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ 

GİDİŞ ANADOLU JET  İLE + DÖNÜŞ DOĞU EKSPRESİ  İLE..

17 - 21 OCAK 2024

1. Gün: ESENBOĞA - KARS - ANİ HARABELERİ

Sabah saat 09:45’de Esenboğa hava limanı iç hatlar terminali THY kontuarı önünde buluşma bilet ve bagaj işlemleri sonrasında TK 7090 sefer sayılı uçağı ile saat 11.35‘de Kars’a hareket   varışımızın ardından bizi karşılayacak özel aracımızla gezimize başlıyoruz.  İlk olarak bölgeye has yöresel lezzetlerden (kaz, piti, hangel ) tatma imkanı buluyoruz. Ardından Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret  ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş gedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.  Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars merkeze hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


2. Gün: KARS –ÇILDIR GÖLÜ-KAFKAS CEPHESİ-KAFKAS GECESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden(ekstra)oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman isteyen misafirlerimiz buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde atlı kızak, jetski gibi aktivitelere katılabilirler. Ardından muhteşem manzaralar eşliğinde Kars’a hareket ilk olarak Kanlı Tabya adıyla da anılan Kafkas Cephesi Müzesi’ni gezip panoramik Kars gezimiz sonrasında Kars’ın meşhur peynir, bal, tereyağı vb. yöresel ürünlerinden satın alma imkanı bulabilirler. Ardından  otelimize hareket. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimizle Meşhur aşık atışması ve Kafkas dans gösterisi izleme imkanı.


3. Gün: SARIKAMIŞ–ONİKİ HAVARİLER-KARS KALESİ-HARAKANİ TÜRBESİ- KARS ŞEHİR GEZİSİ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ANKARA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ve Katerina Köşkü ziyaretimizi yaptıktan sonra kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Sarıkamış’tan hareket edip Kars merkeze geçiyoruz Kars’da Oniki Havariler Kilisesi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi, Kars Kalesi gezilerimizi tamamlayıp Peynir Müzesini gezip Kars tren garına hareket ediyoruz.  Saat 22.20 ’de Doğu ekspresi treninde bize özel yataklı vagonlarımıza yerleşip 30 saat sürecek tren yolculuğumuza başlıyoruz. 


4. Gün: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ANKARA

Turistik Doğu ekspresi ile ilk defa seyahat edecek olan misafirlerimizi çok heyecanlı masalsı maceralara eşlik edenbir yolculuk bekliyor. 2 kişinin konforu için tasarlanmış. 2 koltuk (yatağa dönüşen), masa, sıcak suyu olan bir lavabo, küçük bir buzdolabı (bisküvi, çikolata, meyve suyu, su ikramları) eşyalarımız için dolap ve askılar mevcut. Çarşaf ve nevresimler tertemiz gönül rahatlığıyla yatabilirsiniz. Trenin restoranında enfes lezzetlerin tadına bakabilir muhteşem manzaralar eşliğinde çay ve kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.

 

TREN SEYAHATİ SIRASINDA PLANLANAN EKSTRA TURLAR;
 

İliç - Kemaliye Turu (Ekstra);
(180 dk bekleme) 08:43 - 11:43 arası planlanan mola zamanıdır.

Divriği Turu (Ekstra);
(180 dk bekleme) 12:46 - 15:46 arası planlanan mola zamanıdır.
Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ve Şehir merkezi öğle yemeği molası

Sivas Turu (Ekstra);
(230 dk bekleme) 18:23 - 22:13 arası planlanan mola zamanıdır.
Kongre Binası, Gök Medrese, Ulu Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minare 


5. Gün: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ANKARA

Sabah erken saatlerde Ankara tren garına varışımız ve turumuzun sonu başka bir Samba Turizm gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşma.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
17 Ocak
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
17.01.202412900.00 TL- --Taksitler »

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.

Ankara'dan Doğu Ekspresi ile KARS TURU Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..