Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Turistik Doğu Ekspresi ile Van - Kars

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
13990.00 TL
Açılama
ADANA ÇIKIŞLI
Tarihler
09 Şubat
Gezilecek Yerler
Van &Kars & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Sarıkamış
Kalkış Noktaları
Adana Havalimanı
Geceleme
3 GECE 4 GÜN
Konaklama
4* Otelde Yarım Pansiyon
Ulaşım
Pegasus + Doğu Ekspresi Treni

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE

VAN - KARS  ANİ HARABELERİ

ÇILDIR GÖLÜ- SARIKAMIŞ 

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ 

GİDİŞ PEGASUS  İLE + DÖNÜŞ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ  İLE..

09-13  ŞUBAT  2023

2 GECE KARS KONAKLAMA 

2 GECE TREN YATAKLI VAGON  KONAKLAMA 

1. Gün: Adana – Van Kedi Evi - Muradiye Şelalesi – İshakpaşa Sarayı – Kars Merkez

Saat 08.15’de Adana Şakir Paşa hava alanında buluşuyoruz. Bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra Pegasus H.Y PC 3640 sefer sayılı 09.45 uçağı ile Adana - Van uçuşumuzu yapıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Van’a  varış ve burada bizi bekleyen tur aracımız ile Tuşpa  Kalesi diye bilinen Van Kalesi’ne gidiyoruz. Surlar, Kale Camisi, Urartu Krallarının Kaya Mezarları ve Kale Kapılarını görüp. Kale’de vereceğimiz fotoğraf molası ardından Van Kedisi Evi’ne hareket ediyoruz. Bölgenin en sevimli ve meşhur canlılarından olan Van Kedilerini görüp, fotoğrafladıktan sonra Van yöresine özgü el işçiliği, gümüş alışverişlerimizi gerçekleştirmemizin ardından, Öğle yemeği ve Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, İran sınırına komşu olan Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğubeyazıt’ta ki durağımız İshakpaşa Sarayı olacaktır. 116 odalı, bütün ovaya hakim konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli anıtsal kapılarıyla İshakpaşa Sarayı gezimizi yapıyoruz. Doğubeyazıt'ta öğle yemeği ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından Iğdır, Digor üzerinden Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Park Otel’de<span style="font-size: 10.5pt; mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";="" mso-bidi-font-family:="" "times="" mso-fareast-language:="" tr;="" mso-bidi-font-weight:="" bold;"="">


2. Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, ilk olarak  Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı (Ani Harabeleri) ziyaret  ediyoruz. Daha sonra Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden (ekstra) oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman sonrasında Kars şehir merkezinde yapacağımız şehir turu ile Kars Kalesi, Kümbet Camiisi (12 Havariler Kilisesi), Kars Taşköprü Fetiye Camii’ni görüyoruz. Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış, ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars Park Otel’de. İsteyen misafirlerimizle Kars’ın meşhur Aşık Atışması ve muhteşem Kafkas Gösterisi gecesine katılabilir.


3. Gün: Kars Müzesi – Sarıkamış – Katerina Köşkü – Kars Merkez – Tren Yolculuğu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Merkez ‘de bulunan Kars Müzesi gezimizi yapacağız. 1981´de açılışı yapılan Modern Kars Müzesi günümüzde arkeolojik, etnografik ve taş eserlerin sergilendiği önemli müzeler arasında yer almaktadır. Ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Kars’a hareket panoramik Kars gezimiz sonrasında Meşhur Kars kaşarı ve balından satın almak için Turistik Doğu Ekspresinin kalkış saatine kadar şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Ekstra alacağımız akşam yemeği sonrası  TCDD’nin bildirdiği saate göre 22:20’de hareket eden Turistik Doğu Ekspresi Trenine biniyor ve keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.  Yolculuk süresince Tren içerisinde bulunan kafeterya bölümünden sıcak-soğuk içecek ihtiyaçlarınızı tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarınızı satın alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.


4. Gün: Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu ve Geziler

Trende Sabah uyanır uyanmaz büyüleneceğiniz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır.  Anadolu’nun kendisine hayran bırakan güzellikteki coğrafyası ile yolculuğumuza devam edeceğiz. Tüm gün trende olacağımız için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinizi Trenin kafeteryasında serbest olarak alabileceğiniz gibi ekstra turlarda vereceğimiz molalarda şehir merkezîlerinde de alabilirsiniz. Konaklama Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda.

 1.Ekstra Kemaliye Turu: Değerli konuklarımız; İliç Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Kemaliye turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Kemaliye’ye varıyoruz, Kemaliye halkının kendi imkanlarıyla açtığı meşhur taş yolu görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından manili yolda yapacağımız kısa yürüyüş ile Lökhane’ye ulaşıyor ve meşhur Lök tatlısının tadına bakıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.

2. Ekstra Divriği Turu: Değerli konuklarımız; Divriği Garında trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Divriği Turuna katılabilir. Divriği turumuza ilk olarak; Ulu Cami ve Darüşşifası ile başlıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Ulu Cami ve Darüşşifası gezimizi tamamlıyor ve Huma hatun Sokağında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.

3. Ekstra Sivas Turu: Değerli konuklarımız; Sivas Garın’da trenimizin vereceği 3 saatlik mola sırasında dileyen misafirlerimiz Sivas Turuna katılabilirler. Selçukluların kültür merkezlerinden olan Sivas’ta; Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongresi Binası gezilerimizi yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Turistik Doğu Ekspresi Trenimize geri dönüyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz.


5. Gün: Kayseri - Adana

Devam eden tren yolculuğumuz gece saat 01:00 – 03:00 arasında son buluyor ve  Kayseri Tren Garına ulaşıyoruz. (Her ne kadar planlama yapılsa da bazen teknik arıza veya yol durumuna göre saatlerde değişiklikler olabilmektedir) Kayseri Garında bizi bekleyen aracımız ile Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Gezimiz sabah Adana’ya varışımız ile sonlanıyor. Başka bir Samba Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
09 Şubat
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.02.202413990.00 TL- -0 - 12 Yaş 11490.00 TL
Taksitler »

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.

Turistik Doğu Ekspresi ile Van - Kars Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..