Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Sivas & Kemaliye & Divriği Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
SİVAS DİVRİĞİ KEMALİYE ERZİNCAN TUNCELİ ELAZIĞ KAYSERİ
Tarihler
Gezilecek Yerler
SİVAS DİVRİĞİ KEMALİYE ERZİNCAN TUNCELİ ELAZIĞ KAYSERİ
Kalkış Noktaları
Meşrutiyet Cad.
Geceleme
5 Gece / 6 Gün
Konaklama
5 Gece 4* veye 5* Otellerde Konaklama
Ulaşım
Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

 

SİVAS - DİVRİĞİ -  KEMALİYE -  ERZİNCAN -

TUNCELİ - ELAZIĞ  - KAYSERİ TURU

  (5 GECE 6 GÜN)

04 - 10 EYLÜL 2020

 

1. Gün: Sivas

Saat 24:00 ‘da Sivas'a hareket ediyoruz. Gerekli molalar ve keyifli bir yolculuk sonrasında Sivas’a varış.

 


1. Gün: Kongre Binası – Kale Meydanı – Kale Camii - Buruciye Medresesi – Çifte Minareli Medrese –Gökmedrese - Divriği – Ulu Camii

Güzel bir kahvaltı (ekstra) sonrasında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz Cumhuriyeti burada kurduk” dediği Cumhuriyet kenti Sivas gezimize başlıyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Kale Meydan oluyor. Kale Camii’ni görüp Kongre Binası ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Sivas Çifte Minare, Şifahiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Gökmedrese, Ulu Camii  gezilerimizi tamamladıktan sonra unutamayacağınız bir lezzet olan. –Çerkez’in Kolanahvesi- isimli ülke çapında nam yapmış odun ateşinde telvesi üstünde muhteşem Türk kahvesinin tadına bakıyoruz. Kahve molamızın ardından  Divriği’ye hareket.1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri Divriği Ulu Camisi ve Daruşifası’nı ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrasında Kemaliye’ye hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


3. Gün: Ocak Köyü – Ali Gürer Müzesi– Apçaağa Köyü – Kemaliye – Doğa ve Tarih Müzesi – Karanlık Kanyon Tekne Turu – Lökhane

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 700 yıllık geçmişe sahip, modern ve örnek bir köy olan Ocak Köyü’ne hareket ediyoruz. Köy halkından Mustafa Gürer’in şahsi girişim ve katkılarıyla kurulmuş ve Turizm Kültür bakanlığına bağlı ülkemizdeki köyde bulunan tek müze olan Ali Gürer Müzesini geziyoruz. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtım yapılmasının amaçlandığı müze gezimiz sonrasında,  Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla Unesco Dünya Kültür Miraslarına aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Tarihi Müzesi’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Erzincan otelimizde.

 


4. Gün: Erzincan – Bakırcılar Çarşısı – Gürlevik (Girlevik) Şelalesi – Pülümür – Tunceli

Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltımızın ardından, iklimi ve coğrafi yapısıyla doğanın eşsiz güzelliklerini barındıran Erzincan’da ilk olarak şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrasında Bakırcılar Çarşısında kısa bir serbest zaman veriyoruz ve sonrasında Gürlevik (Girlevik) Şelalesine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kış aylarında donan şelale olarak sürekli yazılı ve özellikle görsel medyaya çıkan Şelale’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında şelaleden aşağıya doğru dere kenarında sıralanmış restoranlardan birinde öğle yemeği molamızı veriyoruz. (Mevsim şartları doğrultusunda, tesislerin müsaitliği durumuna göre rehberimiz tarafından değerlendirilecektir.) Öğle yemeğimizin ardından şehir merkezinde Tunceli’nin Pülümür ilçesine hareket ediyoruz. Günümüzde halen mevcut olan koçbaşlı mezar taşlarına bakıldığında, bölgede Akkoyunlu devletinin yöre yaşantısı üzerinde bıraktığı izleri görebileceğimiz Pülümür’de tarihi oldukça eskilere dayanmakta. Hittitlerin, Urartuluların egemen olduğu Pülümür’ü daha sonra Romalılar, Bizanslılar ve Anadolu’nun Türkleşme süreci ile sonra Selçuklular ve Osmanlılar yönetmiş. Pülümür gezimizde önce Cemal Süreyya anıtını görüyor daha sonra öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Pülümür manzarasını kuş bakışı seyredebileceğimiz Seyran Tepesi’nde mola veriyoruz. Artık Pülümür’den ayrılma zamanı ve Pir Sultan Abdal’ın evinin bulunduğu Hacılı Köyü’ne geçiyoruz. Bölgenin en eski Cem Evlerinden olan yapıyı görüp köyden ayrılıyoruz. Daha sonra Akkoyunlu dönemi mezar mimarisinin devam ettirildiği Sağlamtaş Köyü’nde, Koç başlı mezar taşlarının bulunduğu alanı ziyaret ediyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan kayaları görüyor ve Kutu Deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Tunceli merkeze geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tunceli’deki otelimizde.

 


5. Gün: Tunceli - Munzur Çayı (Gola Çetu Parkı)- Cem Evi

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tunceli’de Munzur Çayı ile Pülümür Çayının birleştiği, halk arasında “Gola Çetu Parkı” olarak bilinen “Hızır’ın mekânı” inanışıyla yöre insanı tarafından kutsal kabul edilen Hızır Gölü Parkında vereceğimiz mola ve öğle yemeği sonrasında Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Alışveriş için serbest zaman ardından otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama


6. Gün: Pertek – Elazığ – Harput Kalesi – Meryem Ana Kilisesi – Arap Baba Türbesi – Kömürhan Köprüsü Balak Gazi Heykeli

Sabah otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltımızın ardından Elazığ'a hareket Pertek’ten bineceğimiz feribotla yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Elazığ’a varıyoruz.  eski ismiyle Elaziz olarak anacağımız Gakko diyarı Elazığ’da eski yerleşim yeri olan Harput ile gezimize başlıyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesi gibi tarihi yapıları görüp Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra serbest zaman sonrası otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: Elazığ- Kayseri -Ankara

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman ve Ankara'ya hareket güzergahımız üzerinde olan Kayseri'den sucuk, pastırma alışverişi yaptıktan sonra yolumuza devam edip geç saatlerde Ankara'ya varıyoruz. Başka bir Samba Turizm etkinliğinde görüşmek dileğiyle vedalaşma.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Sivas & Kemaliye & Divriği Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..