Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Doğu Ekspresi ile Kars

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
1690.00 TL
Açılama
ANKARA ÇIKIŞLI
Tarihler
16, 30 Aralık • 10 Şubat
Gezilecek Yerler
Kars & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Sarıkamış
Kalkış Noktaları
Ankara Tren Garı
Geceleme
3 GECE 4 GÜN
Konaklama
4* Otelde Yarım Pansiyon
Ulaşım
Doğu Ekspresi Treni +Anadolujet

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS  ANİ HARABELERİ

ÇILDIR GÖLÜ- SARIKAMIŞ

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ 

GİDİŞ ANADOLU JET  İLE + DÖNÜŞ  DOĞU EKSPRESİ İLE..

16 – 19 ARALIK

30 ARALIK – 2 OCAK (YILBAŞI)

10 – 13 ŞUBAT 

 

1. Gün: KARS - SARIKAMIŞ

Sabah saat 06.30 ’da Esenboğa hava limanı iç hatlar terminali THY kontuarı önünde buluşma bilet ve bagaj işlemleri sonrasında TK 7090 sefer sayılı uçağı ile saat 08:00‘da Kars’a hareket saat 09:35’de Kars’a varışımızın ardından bizi karşılayacak özel aracımızla gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kanlı Tabya olarak bilinen Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni  geziyoruz. Ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ve Katerina Köşkü ziyaretimizi yaptıktan sonra kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Sarıkamış’tan hareket edip Kars merkeze geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimizle Kars’ın meşhur aşık atışması ve muhteşem Kafkas gösterisini izleme imkanı…<span style="font-size: 10.5pt; mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";="" mso-bidi-font-family:="" "times="" mso-fareast-language:="" tr;="" mso-bidi-font-weight:="" bold;"="">


2. Gün: KARS -ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında.  İlk olarak  Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret  ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), TigranHonents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.  Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden(ekstra)oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman sonrasında Kars’a hareket panoramik Kars gezimiz sonrasında Kars’ın meşhur peynir, bal, tereyağı vb. yöresel ürünlerinden satın alma imkanı ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.


3. Gün: 3.ve 4. GÜN : DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ANKARA

18 Aralık sabahı otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars tren garına hareket ediyoruz.  Saat 08:00 ’de Doğu ekspresi treninde bize özel yataklı vagonlarımıza yerleşip 26 saat sürecek tren yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu ekspresi ile ilk defa seyahat edecek olan misafirlerimizi çok heyecanlı masalsı maceralara eşlik eden bir yolculuk bekliyor. 2 şerli ve 4 erli  yataklı vagonlarımızda keyifli ve bol manzaralı bir yolculuk sonrası Ankara tren garına varışımız ve turumuzun sonu başka bir Samba Turizm gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşma.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
16, 30 Aralık • 10 Şubat
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
16.12.20211690.00 TL1850.00 TL 1690.00 TL-Taksitler »
30.12.20211690.00 TL1850.00 TL 1690.00 TL-Taksitler »
10.02.20221690.00 TL1850.00 TL 1690.00 TL-Taksitler »

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.

Doğu Ekspresi ile Kars Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..