Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Batı Karadeniz

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
890.00 TL
Açılama
SİNOP-KASTAMONU-AMASRA-SAFRANBOLU
Tarihler
28 Ekim
Gezilecek Yerler
Hamsilos Fiyordu - Cam Teras - Münire Medresesi - İnce Kaya Kanyonu - Hıdırlık Tepesi
Kalkış Noktaları
Adana Çıkışlı
Geceleme
2 Gece 3 Gün
Konaklama
Kastamonu-Safranbolu
Ulaşım
Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

BATI KARADENİZ

SİNOP - KASTAMONU - AMASRA - SAFRANBOLU 

HAMSİLOS FİYORDU - CAM TERAS - MÜNİRE MEDRESESİ - İNCE KAYA KANYONU - HIDIRLIK TEPESİ

GEZİ TARİHLERİ

16-19 EYLÜL  / 28-31 EKİM 

1. Gün:

Saat 19.00’da istasyon meydanında buluşma ve 19.30’da Niğde - Kayseri - Yozgat yol güzergâhından Sinop’a hareket ediyoruz.


2. Gün:

Saat 07.00 sularında varacağımız Sinop Erfelek’te yöresel kahvaltı sonrası. Erfelek’te Tatlıca Takım Şelalelerini gezip,  Sinop’ta Akliman, Hamsilos Fiyordu, Sinop Kale Burçlarının görülmesi ve Sinop Cezaevinin gezilmesi sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası  Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da, Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü ve Nasrullah Meydanı görüldükten sonra Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. Çarşıda vereceğimiz kısa kahve molamızın ardından konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve akşam yemeği sonrası geceleme.


3. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Yörük köy’e uğruyoruz. Burada Kasım Sipahioğlu Konağı ve Tarihi Çamaşırhane’yi gezdikten sonra Safranbolu’ya gidiyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Cam Teras’a gidiyoruz. İncekaya Kanyonu üzerinde yapılan terası ve manzarasını gördükten sonra konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.


4. Gün:

Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre baktığı ve Lala’sına dünyanın gözü burası olsa gerek dediği Bakacak Tepesinden kuşbakışı Amasra seyri. Ekstra öğle yemeği sonrasında Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, görülmesi ve Çekiciler Arastasında serbest zaman alışveriş imkânı… Amasra gezimizin ardından Bolu’ya hareket ediyoruz. Devrek - Yeniçağa yol güzergâhını kullanarak varacağımız Bolu’da yeşilin her tonuna sahip, kaynak suları ile beslenen çam ve köknar ağaçlarının yoğun olduğu Gölcük Gölünü gezip Ankara - Aksaray - Ulukışla yol istikametinden Adana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık saat 24.00 sularında Adana’ya varış


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
28 Ekim
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
28.10.2021890.00 TL1090.00 TL 890.00 TL0 - 2 Yaş 90.00 TL
3 - 6 Yaş 300.00 TL
7 - 12 Yaş 690.00 TL
Taksitler »

Batı Karadeniz Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..