Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Van ve Çevresi

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
HAYRANLIKLA GEZECEĞİNİZ DOĞUNUN HAZİNELERİ
Tarihler
Gezilecek Yerler
BİTLİS –TATVAN – AHLAT - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI- HALI KÖY
Kalkış Noktaları
İstasyon Meydanı
Geceleme
2 gece 3 gün
Konaklama
5* Van Elite World 2 gece
Ulaşım
Turizm otobüsü ile

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

VAN VE ÇEVRESİ TURU

BİTLİS –TATVAN –  AHLAT - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI- HALI KÖY-

VAN KEDİ EVİ- MURADİYE ŞELALESİ- VAN KELASİ - TUŞBA ANTİK KENTİ -

DOĞU BAYAZIT - İSHAK PAŞA – VEYSEL KARANİ

23-27 EYLÜL

1. Gün:

20.15’de Adana Uğur Mumcu (İstasyon Meydanı) buluşmamızın ardından saat 20.30’da Bitlis’e hareket ediyoruz.


2. Gün:

Sabah 07.30 sularında Bitlis'e varış ve tarihi konakta alacağımız açık büfe kahvaltımızdan sonra  beş minaresi ile türkülere konu olmuş Anadolumuzun güzide şehirlerinden Bitlis'de şehir turumuza başlıyoruz. Islahiye Medresesi,Bitlis Kalesi (Panoramik), El Aman Kervansarayı, gezilerimizin sonrasında Ahlat'a gidiyoruz. İlk olarak meşhur Ahlat bastonlarının yapıldığı bir atolyeyi ziyaret ediyoruz. ardından Selçuklu mezarlığı ve Mezar taşları, gezilerimizi yapıp aracımıza geri binerek Harabe köy diye adlandırılan ve nefes kesen tarihi bir noktaya gidiyoruz.Burada rehberimizden detaylı bilgiyi aldıktan sonra Tatvan'a hareket ediyoruz. Tatvan da vereceğimiz extra öğle yemeğinden sonra kısa bir şehir turu ve ardından Van gölü'nün nefes kesen eşsiz manzarası eşliğinde Van' a hereket ediyoruz. Vandaki konaklamamız bölgenin en iyi oteli olan 5*  ELİTE WORLD VAN OTEL de.


3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evi’ni ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması sonrasında Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend – i Mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubeyazıt kaçakçılar çarşılarında alış veriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası  Van’a geri hareket ediyoruz. Van da  yöresel el dokuma ürünlerinin ve halılarının satıldığı Halı Köy’ü ziyaret ediyoruz. Dinlenme akşam yemeği 5* VAN ELİTE WORLD OTEL de 


4. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk önce Van kalesi ardından Urartu müzesiTüşba Antik kenti ni gezdikten sonra Gevaş’a hareket. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar Adası'na geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Alışverişlerimizin sonrasında dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Dönüş yolculuğunda Yol üzerinde bulunan Veysel Karanı Türbesi'nde dualarımızı edip, sabah saatlerinde Adana’ya varış.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Van ve Çevresi Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..