Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Tur Programı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS  ANİ HARABELERİ

ÇILDIR GÖLÜ- SARIKAMIŞ - ERZURUM 

KARS KALESİ - KATHERİNA EVİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS DANS GÖSTERİSİ - OPERA EVİ

12 HAVARİ KİLİSESİ - FETHİYE CAMİİ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ - ERZURUM 

GİDİŞ ANADOLU JET  İLE + DÖNÜŞ DOĞU EKSPRESİ  İLE..

12-16 OCAK  /   25-30 OCAK  /   09-13 ŞUBAT 

Kalkış Yerleri: Ankara Esenboğa Havalimanı
PROGRAM
1. Gün: ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Sabah saat 06.30’da Esenboğa hava limanı iç hatlar terminali THY kontuarı önünde buluşma bilet ve bagaj işlemleri sonrasında TK 7070 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00‘da Erzurum’a hareket saat 09.30’da Erzurum’a varışımızın ardından bizi karşılayacak özel aracımızla gezimize başlıyoruz.İlk olarak Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi , Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından Erzurum’un meşhur cağ kebabının tadına bakıp meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han’da alışverişlerimizi yapıp Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı'nı ve Katerina Köşkü ziyaretimizi yaptıktan sonra kayak merkezine gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Sarıkamış’tan hareket edip Kars merkeze geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen misafirlerimizle Kars’ın meşhur aşık atışması ve muhteşem Kafkas gösterisini izleme imkanı…<span style="font-size: 10.5pt; mso-fareast-font-family: " times="" new="" roman";="" mso-bidi-font-family:="" "times="" mso-fareast-language:="" tr;="" mso-bidi-font-weight:="" bold;"="">3. Gün: KARS -ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında.  İlk olarak  Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret  ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), TigranHonents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz.  Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Daha sonra Çıldır’a hareket Yaklaşık 2000 metredeki  Çıldır Gölü’nde meşhur sarı sazan menüsünden(ekstra)oluşan öğle yemeğimizi alıp göl etrafında gezi ve fotoğraf için serbest zaman sonrasında Kars’a hareket panoramik Kars gezimiz sonrasında Kars’ın meşhur peynir, bal, tereyağı vb. yöresel ürünlerinden satın alma imkanı ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde.4. Gün: 3.ve 4. GÜN : KARS ŞEHİR GEZİSİ DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ANKARA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  Kars şehir içi gezimizi yapıp Kars’ın meşhur peynir, bal, tereyağı vb. yöresel ürünlerinden satın alma imkanı ardından Kars tren garına hareket ediyoruz.  Saat 22.30 ’da Doğu ekspresi treninde bize özel yataklı vagonlarımıza yerleşip 30 saat sürecek tren yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu ekspresi ile ilk defa seyahat edecek olan misafirlerimizi çok heyecanlı masalsı maceralara eşlik edenbir yolculuk bekliyor. 2 kişinin konforu için tasarlanmış. 2 koltuk (yatağa dönüşen), masa, sıcak suyu olan bir lavabo, küçük bir buzdolabı (bisküvi, çikolata, meyve suyu, su ikramları) eşyalarımız için dolap ve askılar mevcut. Çarşaf ve nevresimler tertemiz gönül rahatlığıyla yatabilirsiniz. Trenin restoranında enfes lezzetlerin tadına bakabilir muhteşem manzaralar eşliğinde çay ve kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.  Güzergahımızda belirli noktalarda Fırat ve Aras nehirleri bize eşlik edecek harika manzaralar eşliğinde  sabah erken saatlerde Ankara tren garına varışımız ve turumuzun sonu başka bir Samba Turizm gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşma.
 ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
12.01.20222150.00 TL2750.00 TL 2150.00 TL-Taksitler »
26.01.20222150.00 TL2750.00 TL 2150.00 TL-Taksitler »
09.02.20222150.00 TL2750.00 TL 2150.00 TL-Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

* Kars’da 2 gece konaklama
* Doğu ekspresi trende 1 gece konaklama
* Programda belirtilen geziler
* Doğu Ekspresi  tren biletleri
* Ankara / Erzurum  THY uçak biletleri
* Havaalanı / otel / Kars tren garı transfer
* 2 sabah kahvaltısı (otelde açık büfe)
* 2 akşam yemeği otelde açık büfe
* Seyahat sigortası
* Profesyonel rehberlik
* Samba Turizm refakatiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle yemekleri
* Akşam yemeklerinde alınan içecekler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleriNotlar

* Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

* Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.

* Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.

* Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.

* Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamiyle veya belli oranlarda kesintiler olabilir.

* Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentamızdan edininiz.


İptal Şartları

Cemalpaşa Mah. Atatürk Cad. Ander Apt. 68/4 Seyhan / Adana
0312 418 45 44 - 0322 235 0 200


Bu çıktı 07.12.2021 03:43 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.