Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Doğu Karadeniz - Batum

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
4250.00 TL
Açılama
Yeşil ve Mavinin Aşkına Tanıklık Edin
Tarihler
21, 28 Ağustos
Gezilecek Yerler
TRABZON -ÇAMLIHEMŞİN- AYDER - UZUNGÖL
Kalkış Noktaları
İSTASYON MEYDANI
Geceleme
5 Gece / 6 Gün
Konaklama
YAYLA OTELLERİ
Ulaşım
Lüks otobüslerle ulaşım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

 DOĞU KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM

5 GECE / 6 GÜN 

MAÇKA- ZİGANA GEÇİDİ- SÜMELA MANASTIRI- TRABZON- ATATÜRK KÖŞKÜ- UZUNGÖL - YAYLASI- RİZE-BATUM- SARP

AYDER YAYLASI-POKUT VE SAL YAYLARI, KAÇKAR DAĞLARIÇAMLIHEMŞİN YAYLALARI- FIRTINA DERESİ&VADİSİ

PALOVİT-TMİSVAT-ZİPLİNERAFTİNG-ÇAY FABRİKASI-ORDU TELEFERİK-FATSA-SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-AMASYA

19-26  HAZİRAN / 26 HAZİRAN- 03 TEMMUZ/ 03-10 TEMMUZ /  10-17 TEMMUZ / 17-24 TEMMUZ / 24-31 TEMMUZ

31 TEMMUZ  -07 AĞUSTOS /  07-14 AĞUSTOS / 14-21 AĞUSTOS /  21- 28 AĞUSTOS / 28 AĞUSTOS-   04 EYLÜL

 

1. Gün: .

18.30 da İstasyon Meydanında buluşma ve 19.00 da Adana’dan ayrılıp Niğde – Kayseri yol üzeri Maçka’ya gidiyoruz.


2. Gün: .

Sabah erken saatlerde bir zamanlar Türkiye’nin en uzun tüneli olan Zigana Geçidinden geçiyoruz ve yemyeşil Doğu Karadeniz’e merhaba diyoruz. Altındere Milli Parkı İçerisinde yer alan Sümela tesislerinde alacağımız zengin yöresel kahvaltı sonrası 300m. Yükseklikte kurulan ve Meryem Ana’ya hitaben yapılan en güzel doğa manzarasına hâkim tepede ki Sümela Manastırı’nı görüyoruz. Maçka’dan ayrılıp Karadeniz’in sembol yaylalarından olan Uzungöl Yaylası’na hareket ediyoruz. Bir tarafı deniz, bir tarafı yemyeşil dağ manzarası eşliğinde Yomra – Arsin - Araklı Sürmene - Of - Çaykara yol güzergâhından 1090 mt Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Haldızen Deresi etrafındaki yürüyüş parkurlarında yürüyüşler yapabilir, göle hâkim tepelerden Uzungöl manzaraları ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra ise evimiz dediğimiz Butik otelimiz olan DERE OTEL’e doğru yol alıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Butik yayla otelimizde akşam eğlencesi de otelimizde.


3. Gün: .

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Batum Turu için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısındaki geçiş işlemlerimiz sonrasında tekrar aracımıza yerleşip Batum turumuza başlıyoruz. Öncelikle yol üzerinde Gani (Apsaros) Kalesi, St. Andrew Anıtını panoramik olarak görüyor ve Çoruh Nehri’nin üzerinden geçiyoruz. Sahil yolunu takip ederek mimari farklılıkları izleyerek Türk sokağının bulunduğu mevkii de inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Ermeni Katolik Kilisesi, Orta Camii, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Neptün Heykeli’ni ve Mitolojik heykellerle süslü parkları ve ilginç mimariye sahip binaların şehri Batum’u gezdikten sonra sınırı geçip,  Ardeşen istikametinden devam edip  Ayder yaylasına çıkıyoruz Yaylanın gezilmesi ve evimiz dediğimiz Butik otelimiz olan DERE Otel’e doğru yol alıyoruz. Konaklama ve Dinlenme Butik yayla otelimizde .

ÖNEMLİ NOT: Batum'a gitmeyecek olan misafirlerimiz 1 gün öncesinden rehbere bilgi vermek şartı ile Pokut, Sal v.b Yayla turuna extra olarak katılım sağlayabilirler. Veya Fırtına deresi üzerinde yer alan Yayla otelimizde kalıpta hoşça vakit geçirebilir. Doğa içerisinde eşsiz yürüyüş yapabilirler.


4. Gün: .

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından otelin önünde bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zilkale – Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de ahşap ve taş işçiliğinin en güzel şekilde işlenerek yapıldığı Hemşin Konaklarını ve yüzlerce yıllık birçok ağacın ve endemik bitkilerin yer aldığı orman içi yollardan ilerleyerek Zil Kale’ye gidiyoruz. Trabzon İmparatorluğu döneminde yapılan ve Osmanlı döneminde de alındıktan sonra Kale – i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi fotoğrafladıktan sonra muhteşem bir doğa içerisinde yer alan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin’e dönüş yolumuz üzerinde Şen yuva Köyünde duruyoruz. Çinçiva Köprüsünde hatıra fotoğrafları çekilip, Fırtına vadisi üzerinde yer alan Tmisvat Köprüsü’nün yanı başında Zipline yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak İspir Kuru Fasulyesi, Muhlama ve Laz Böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Ardeşen - Pazar - Rize - Trabzon / Düzköy’e hareket. Minibüs ile muhteşem yayla manzarası eşliğinde 2000m yükseklikte bulunan Trabzon KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL’e varış. Akşam yemeği, canlı müzik eğlencesi sonrasında dinlenme.


5. Gün: .

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından İlk durağımız Atamızın Köşkü olan ve 19. yüzyıl başlarında Trabzon'a hâkim Soğuksu Sırtlarında Tarihi Atatürk Köşkünü geziyoruz. Ve gümüşçüden dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilir, dileyenler ise oturup keyifle çaylarını ve kahvelerini yudumlayabilirler. Yolumuz üzerinde meşhur Vakfıkebir ekmeklerinden ve yöresel ürünlerden almak için kısa bir mola veriyoruz. Tirebolu Çay Fabrikasında hem çaylarımızı yudumluyor hem de çay ve fındık alışverişlerimizi yapıyoruz. Ardından hazır olun sizi Türkiye’nin en güzel Butik oteli ve yaylası olan muhteşem doğal güzellikteki Butik Yayla otelimiz olan BUTİK BİRUN KUMBET OTEL’e götürüyoruz. Otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve hemen ardından hazır olun sizi cennet bir köşe olan yaylamızda sizleri bulutların üzerinde yayla yürüyüşüne çıkarıyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde.


6. Gün: .

Sabah otelimizde yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra Dereli’ye doğru yol alıyoruz. Dereli – Sivas ara yolu üzerinde yer alan ve turizme yeni kazandırılan Kuzalan tabiat parkı içerisinde yer alan Kuzalan Şelalesini geziyoruz. Doğa harikası Mavi Göl’ü gezip, resimliyoruz. Burada ki gezilerimizi yaptıktan sonra Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Ordu’da, Teleferik ile mükemmel bir manzaraya sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu manzarasına karşı kahve keyfi yapabilirsiniz. Ordu deki gezimizi tamamladıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşup Ünye ve Çarşamba üzerinden Türkiye’nin en uzun tüneli Nefise Akçelik Tüneli’nden geçerek ardından Otelimize varıyoruz. Konaklama ve 5* Ramada Hotel Dinlenme Samsunda yer alan otelimizde...


7. Gün: .

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Samsun’da ilk olarak Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli görülecek yerler arasında. Samsun merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanıp Amasya’ya doğru yol alıyoruz. Şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Gecesi de gündüzü de birbirinden güzel bu şehirde ilk olarak dünyanın en büyük mumya müzesi olan Amasya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Sultan İkinci Beyazıt Külliyesini ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Pontus krallarının mezarlarının Harşena Dağı’na oyularak tapınak görüntüsü aldığını, Ferhat ve Şirin Su Kemerlerini görüp, Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş Alçak Köprüden geçerek Hazeranlar Konağını da görebileceğimiz bu gezimizde Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz güzel bir Amasya gezisi sonrasında Karadeniz'e veda ediyoruz. Ömür Boyu güzel anılarla hatırlayacağınız bir tatil olması dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
21, 28 Ağustos
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
21.08.20224250.00 TL5750.00 TL 4250.00 TL0 - 6 Yaş 3000.00 TL
7 - 12 Yaş 3500.00 TL
Taksitler »
28.08.20224250.00 TL5750.00 TL 4250.00 TL0 - 6 Yaş 3000.00 TL
7 - 12 Yaş 3500.00 TL
Taksitler »

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz öneririz. 3 Kişilik odalarda sıkışıklık yaşanabilir genellikle ek yatak uygulamasının olduğunu bilerek kayıt yaptırdığınızı kabul eder iyi tatiller dileriz.18 yaş altı katılım durumunda Batum geçişleri için noterden muvakkatname alınması zorunludur.(Anne ve baba aynı anda tura katılıyor ise alınmasına gerek yoktur, tek bir veli katılım sağlıyacaksa diğer veliden muvakkatname alınması zorunludur)

Doğu Karadeniz - Batum Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..