Telefon 0312 418 45 44 - 0322 235 0 200 WhatsApp 0545 459 1616

Kuzey Ege & İstanbul Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
3400.00 TL
Açılama
Tarihin İzinde Ege ve İstanbul
Tarihler
20, 27 Ağustos
Gezilecek Yerler
Foça - Ayvalık - Bozcaada - Çanakkale - İstanbul
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
4 Gece / 5 Gün
Konaklama
Güre - Çanakkale - İstanbul
Ulaşım
Lüks otobüslerle ulaşım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

Kalbiniz Ege'de Kalacak

KUZEY EGE ve İSTANBUL


Eski Foça -Bozcaada - Ayvalık - Cunda Adası -Geyikli Assos - Çanakkale -

Gelibolu - İstanbul - Saraylar - Müzeler

25 Haz- 01Tem /  02-08 Temmuz /  09-15 Temmuz 

23-29 Temmuz  / 30 Tem-05 Ağu / 06-12 Ağustos

20-26 Ağustos /  27 Ağus-02 Eylül

 

 

1. Gün: Adana - Eski Foça

Saat 19.00'da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 19.15 da Eski Foça’ya hareket ediyoruz.


2. Gün: Eski Foça - Cunda Adası - Ayvalık

Sabahın ilk ışıklarıyla masmavi denizi ve taş sokaklarıyla bizleri karşılayan Eski Foça’ya varış. Burada alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eski Foça sokaklarında yürüyüş yapacağız. Kale – Liman ve Sahili gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Bu zaman içerisinde meşhur dibek kahvesi içebilir ve sakız dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Eski Foça gezimizin ardından Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ve Cunda Adası’nın muhteşem güzelliğini ayaklarınızın altına seren bu tepede vereceğimiz fotoğraf molasının ardından keyif çaylarımızı içip,  Ayvalık içinden geçerek Cunda Adasına gidiyoruz. Cunda Adası dönüşü Ayvalık’ta serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Burada meşhur Ayvalık Tostu yiyebilirsiniz. Ege’nin birbirinden güzel turizm kentlerini gezdikten sonra konaklama yapacağımız 4*ADRAMİS HOTEL’e varış ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.


3. Gün: Assos - Bozcaada - Çanakkale

Sabah kahvaltımızı alıp otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Assos Antik Kenti (Behramkale) tarihi çarşısı, tarihi taş sokakları, Athena tapınağını görüp Bozcaada’ya geçmek için Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Yarım saat sürecek feribot yolculuğu sonrası ülkemizin 3. büyük adasına varacağız. Ada’ya girişte bütün görkemiyle bizi karşılayan Bozcaada Kalesi ve Ada hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonra sırasıyla Alay Bey Camii, Rum Mahallesi’nde Meryem Ana Kilisesi’ni fotoğraflıyoruz ve kurabiye tadımı yapmak üzere meşhur Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz meşhur Ayazma Plajı’nda yüzebilir, dileyen misafirlerimiz adaya has şarap ve gelincik şurubu tadıp alışveriş yapabilirler. Ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz ve konaklama yapacağımız Otele yerleştikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız içerisinde Boğazın eşsiz güzelliğini seyrederek yürüyüş yapabilir veya Troya Filmi’nde yer alan Ahşap Atı da görüp fotoğraflar çekebilirsiniz. Akşam otelde alacağımız yemeğimizin ardından dinlenme. ÇANAK OTEL ÇANAKKALE


4. Gün: Gelibolu Şehitlikler - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Dünya Savaş Tarihi açısından önemli bir yer tutan ve imkânsızın başarıldığı yer kabul edilen Gelibolu Yarımadasında duygularınıza hâkim olamayacağınız bir geziye başlayacağız. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Heykeli, Büyük Abide, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı ve Arı Burnu göreceğimiz önemli noktalardır. Gelibolu gezimizin ardından Marmara Adası ve Marmara Denizi manzarası eşliğinde Tekirdağ yol üzeri İstanbul'a gidiyoruz. Akşam sularında varacağımız İstanbul’da 4* Otel'e varış. Akşam yemeği ve konaklama.


5. Gün: Tarihi Yarımada - 1453 Panorama - Sultanahmet

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İstanbul'da ilk olarak 1453 Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından tarihi yarımadaya gidiyoruz. Yarımadada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Sultan Ahmet Meydanı'nda Topkapı SarayıAyasofya Camii, Sultan Ahmet meydanında Alman Çeşmesi, Yılanlı Sutun, Örme Dikilitaş buraları gezip rehberimizden detaylı bilgilerini alıp resimledikten sonra, Divan yolu caddesi üzerinden Tarihi sirkeci sokakları arasından yürüyerek Eminönü meydanına varıyoruz. İsteyen Balık Ekmek yiyebilir dileyen misafirlerimiz ise Tarihi Mısır Çarşısını gezebilir. Burada ki gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 5* CLARİON OTEL İSTANBUL gidiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Dileyen misafirlerimiz ile İstanbul'da hem gece gezmek ve biraz daha eğlenmek için Extra olarak Taksim Gece Turuna çıkıyoruz.


6. Gün: Boğaz Turu - Ortaköy

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çantalarımızı almış bir şekilde aracımıza geçiyoruz. İstanbul gezimizin ikinci gününde  ilk olarak Boğaz Turumuzu yapmak üzere Eminönü İskelesi’ne gidiyoruz. Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Ortaköy Camii, Galatasaray Adası, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi / 15 Temmuz Köprüleri, Beylerbeyi Sarayı ve birçok yalı ve kasrı göreceğimiz Boğaz Turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Ortaköy iskelesine yanaşıyoruz İstanbul’un deniz manzarası ve tarihi yapılarıyla ünlü yerlerinden biridir. Büyük Ortaköy Camii, Esma Sultan Yalısı ve Boğaz içi köprüsü'nü tüm ihtişamı ile görüp resimliyoruz. Dolmabahçe Sarayı ve Dolmabahçe camii'sini rehberimiz eşliğinde gezip gördükten sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı yol güzergâhından geçerek tahmini sabaha karşı Adana’da oluyoruz.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
20, 27 Ağustos
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
20.08.20223400.00 TL4400.00 TL 3400.00 TL0 - 2 Yaş 450.00 TL
3 - 6 Yaş 2500.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
Taksitler »
27.08.20223400.00 TL4400.00 TL 3400.00 TL0 - 2 Yaş 450.00 TL
3 - 6 Yaş 2500.00 TL
7 - 12 Yaş 3000.00 TL
Taksitler »

* PLAJ MALZEMELERİNİZİ UNUTMAYIN.

* REHBER, TURUN GİDİŞATINI ETKİLEYECEK OLUMSUZ YOL VE BENZERİ HAVA KOŞULLARINDA PROGRAMI DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

* 3 KİŞİLİK ODALARDA 3. YATAK EK YATAK TARZINDADIR.

* KOLTUK NUMARALARI KAYIT ESNASINDA MÜSAİTLİĞE GÖRE

VERİLMEKTEDİR

* SEZON YOĞUNLUGUNDAN DOLAYI BELİRTİLEN OTELLERDE BENZERİ

KALİTEDEKİ OTELLER İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR

Kuzey Ege & İstanbul Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..